24 marca 2013

Wiosna?

 Czy to na pewno już wiosna?


Szpak zwyczajny (Sturnus vulgaris), samiec
 No tak .... Szpaki już wróciły. Ba !!! Nawet samce przybrały już swoją szatę godową i rozpoczęły swoje piękne toki.

Uwielbiam trele i zachowania godowe u szpaków. Są niesamowite.
Nie mniej jednak ów Pani Wiosny nie widać. Sypie śnieg, wszędzie biało, mróz nocami dochodzący do -16'C ... Halo!! Co jest grane?

 W sumie, to nie ma czym się przejmować. Taka pogoda w marcu i kwietniu jest normalna i co jakiś czas występuje w naszej umiarkowanej - ciepłej strefie klimatycznej.


PS. 
Hmmm ... W sumie jest to 101 wpis na Lens of Soul :)
Statystyki są fajne. Pisząc ten post jest właśnie 17610 "zewnętrznych" odwiedzin. Od jakiegoś czasu liczba odwiedzin bloga sięga od średnio 75, a dochodzi niekiedy do ponad 300 dziennie nie licząc oczywiście własnych wejść ;)
Jestem z tego bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że się podoba.
Możliwe, że w krótce nastąpią "małe-wielkie" zmiany, lecz szczegółów nie zdradzam.
Dziękuję wam serdecznie i ZAPRASZAM do częstych odwiedzin!

*     *     *     *     *


16 komentarzy:

 1. czekam więc na zmiany, których jestem ciekawa, gratuluję tak dobrych wyników! ale nie ma się co dziwić, że jest tyle wejść bo blog jest rewelacyjny i zdjęcia świetne!

  a ten biedny ptaszek ze zdjęcia musi marznąć, mam nadzieje, że pani wiosna szybko sie nad nim zlituje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zmiany raczej nie będą dotyczyć samego bloga, więc może nie będą aż tak zauważalne.
   Ale jak nastąpią, to się nimi pochwalę :)

   Usuń
 2. Według kalendarza mamy wiosnę, ale zimową :(. Szpaka też już miałam okazję zobaczyć. Pozdrawiam i radości z bloga życzę coraz większej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj ostatnio całą ich gromadka lubi przycupnąć na drzewach, przed moim balkonem. Niestety widok śniegu już strasznie irytuje.

   Usuń
 3. A tak mi się wczoraj wydawało, że szpaki widziałem tuptające po śniegu, ale nie uwierzyłem własnym oczom, teraz się zastanawiam, czy to faktyko nie były one ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, już przyleciały :). Z każdym rokiem wydaje się być ich coraz więcej.

   Usuń
 4. Ptaszkowi chyba zimno, też wypatruje wiosny :)
  Zdjęcie śliczne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj zimno, zimno .... Ale dadzą radę :)

   Usuń
 5. Beautiful picture of the starling.
  Greetings Irma

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne zdjęcie :)
  Też już miałem okazję posłuchać ich treli, najbardziej mi się podoba jak naśladują śpiew wilgi, są w tym naprawdę dobre :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, choć zauważyłem, że u nas rzadko naśladują wilgę. Najczęściej spotykam się z naśladownictwem treli kosów. W tym również są świetne! :)
   A tak na marginesie. Sprawiłem sobie ostatnio rejestrator dźwięku. Jak opanuję rejestrację treli ptaków, tak może coś będę dodawać do wpisów. Zawsze to coś umili przeglądanie :).
   Tylko kurcze mikrofony kierunkowe są strasznie drogie :/

   Usuń
 7. Też zamierzam kupić mikrofon, ale do aparatu, chociaż moje lustro nagrywa dźwięk bardzo dobrze, pod warunkiem, że wyłączę stabilizację w obiektywie, bo słychać ją w nagraniu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mikrofony są uniwersalne. Czy kupisz do aparatu, czy do kamery, czy do rejestratora, tak "podejdzie" do wszystkiego. Kierunkowy daje możliwość nagrywania dźwięków dobiegających z z niewielkiego kąta, przez co łatwiej wyeliminować dźwięki tła, czy po prostu nagrać jeden gatunek, a nie całą gromadę mieszkańców danego ekosystemu :).
   W sumie nie narzekam na dźwięki nagrywane przez mojego P500. Nagrywa bardzo ładnie i również w stereo. Jednak często trzeba podłożyć dźwięk, nagrać coś z mniejszej odległości jak się filmuje itp. I tak, gdy włączona stabilizacja, to ją lekko słychać, to samo gdy chodzi AF (a czasem na śledzeniu mam włączony). Czasem statyw coś "chrupnie". Znów jak filmuję D90 tak dźwięk jest średniej jakości i mono, co mnie irytuje. Zobaczymy, jak się będzie sprawować puszka D5100. Rejestrator jednak lepiej zbiera, ma większą czułość i jest sporo wygodniejszy w nagrywaniu samego dźwięku.

   Usuń
 8. Prześliczne zdjecie Grześ
  Pozdrowienia z Krk

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie zapraszam do komentowania.

Instagram

************************************************

lajki